
| Parameter | Value |
|---|---|
| Capacitance | 100 nF |
| Tolerance | -20 %, 80 % |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -25 °C |
| Dielectric | Y5V |
| Packaging | Reel |
| Voltage Rating | 50 V |
| Thickness | 0.7 mm |
| RoHS | Compliant |
| Mounting Style | Surface Mount |
| lead free status | Lead Free |
| operating temperature | -25.0 °C |
| rohs status | Compliant |
| case package | 0805 |
| voltage rating dc | 50 V |
| capacitance tolerance | 80 %, -20 % |
| dielectric characteristic | Y5V |
Stock: 531
Distributors
pcbx
Unit Price$0.06279
Ext.Price$0.06279
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.06279 | $0.06279 |
| 10 | $0.03132 | $0.31320 |
| 50 | $0.02140 | $1.07000 |
| 100 | $0.01839 | $1.83900 |
| 500 | $0.01341 | $6.70500 |
